Price: ₹219
Original Price: ₹255
Lightweight gel texture offers a refreshing and gentle exfoliation for daily skincare confidence. Our Slow Sunday Gentle Exfoliating Facial Gel tackles skin roughness and buildup without leaving your skin tight. A unique blend of fruit acids and exfoliating particles deeply cleanses pores, restoring clarity and revealing smoothness to your complexion.
| Color | Clear |
| Texture | Gel |
| Skin Type | Combination |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Length | 4.2 cm |
| Width | 4.2 cm |
| Height | 14 cm |
| Net Weight | 96 g |
| Net Volume | 60 ml |
| SKU | sb25082942931048473 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 3796479 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.